İçecek TarifleriSıcak İçecekTüm Yemek Tarifleri

Kabızlığa İyi Gelen Çay Tarifi, Nasıl Yapılır? (Sinameki Çayı)
5 (1)

Kabızlığa İyi Gelen Çay Tarifi, Nasıl Yapılır? (Sinameki Çayı)

Kabızlık mide ve bağırsak sorunları arasında sıklıkla görülen bir sorundur. Kabızlık için kimi zaman ilaç kullanılsa da kabızlık için doğal çaylarda faydalı olabilmektedir. Bu tarifimizde de sizlere kabızlığa iyi gelen çaylar nedelerdir? sizlere tarif edeceğiz.

Sinameki Çayı Faydaları Nelerdir, Nasıl Yapılır?

Sinameki çayı bağırsak sağlığı için tüketilen çaylardan bir tanesidir. Özelliklede kabızlık sorunlarında halk tarafından sıklıkla tüketilmektedir. Peki sinameki çayının faydaları nelerdir? Fazla tüketildiğinde zararı olur? Sinameki çayı bağırsak ve sindirim sistemi sağlığı için çok faydalı bir bitki çayıdır. Afrika ve dünyanın çeşitli ülkelerinde yetiştirilip tüketiciye sunulmaktadır. Sinameki çayının fazla tüketilmesi ciddi sağlık sorunlarına da sebebiyet verebilmektedir. Şimdide sizlere sinameki çayını nasıl anlatabilirsiniz

Sinameki Çayı İçin Gerekli Malzemeler

  • Kurutulmuş Sinameki Yaprağı x1/2 (Tatlı Kaşığı)
  • Sıcak Su x1
  • Bal x3 (Yarım Tatlı Kaşığı)

Sinameki Çayı Nasıl Yapılır?

Sinameki çayını hazırlayabilmek için ilk olarak hazırlayacağınız miktar boyutunca bir cezve veyahut çaydanlığın üst  kısmını alın. Ardından bir bardak su alıp cezvenize veya çaydanlığınızda kaynatın. Kaynar suyunuzun içerisine yarım tatlı kaşığı sinameki yaprağını ekleyip ağınızı kapatıp demlenmeye bırakın. Sinameki çayınız demlendikten sonra üzerine isteğe bağlı olarak bal ekleyip tüketebilirsiniz.

Sinameki Çayı Zayıflatır Mı?

Sinameki çayı zayıflatır mı diye düşünüyorsanız aslında bu sorunun cevabı çok kolay 😊 sinameki çayı bağırsak sisteminizi rahatlatacağından bolca sıvı tüketmenize neden olacaktır. Sıklıkla sıvı tüketmeniz bağırsaklarınızı hareketlendirecek ve zayıflatacaktır.

Sinameki Çayının Faydaları Nelerdir?

Her doğal bitkide olduğu gibi sinameki çayının da çeşitli faydaları bulunmaktadır. Sinameki  çayı yaraların iyileşmesinde , saçları güçlendirmede, kepek sorunlarında ,kabızlık sorunlarında ve hemomoid tedavisinde oldukça fayda sağlamaktadır.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]
Daha Fazla Göster

Yemekrehberin.com

Yemekrehberin.com olarak sizlere parmaklarınızı ısırtacak enfes yemek tariflerini sitemizde paylaşmaktayız. Şimdiden afiyet olsun :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu