SalataPratik YemekTüm Yemek Tarifleri

Süzme Yoğurtlu Pratik Sebze Salatası
5 (1)

Süzme Yoğurtlu Pratik Sebze Salatası

Salatalar, yemek yanına çok yakışan sağlıklı yiyeceklerdir. Ancak bazı salatalar tek başına bir öğün olarak çok doyurucu ve yeterlidir. Bu tür salatalara en güzel örneklerden biri de süzme yoğurtlu pratik sebze salatası olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu salatamız özellikle diyet yapan kişilerin kolaylıkla yapabileceği alternatif yiyeceklerdendir. Doyurucu ve pratik bir lezzet arayanlar için vazgeçilmez bir tercih olacağı şüphesizdir. Salatamız için gereken malzemeleri genellikle evde bulmak mümkündür. Değişiklik arayanlar için bu sebze salatası hoş bir fikir olacaktır. Hem kendinize hem de misafirlerinize yemek sofralarında hazırlayabilirsiniz.

Süzme Yoğurtlu Pratik Sebze Salatası Malzeme Listesi

l 3 adet Kabak

l 3 adet Havuç

l 1 öbek Brokoli

l Sıvıyağ

l Süzme yoğurt

Süzme Yoğurtlu Pratik Sebze Salatası Yapılışı

Süzme Yoğurtlu Pratik Sebze Salatası yapımı için öncelikle arzu edilen miktarlarda kabak, havuç ve brokoli üçlüsünün yıkayıp hazır edin. Daha sonra kabak ve havuçları sebze soyacağı yardımı ile incecik şeritler halinde kesin. Özellikle kabağın suyunu süzerek alırsanız çok daha iyi olacaktır. İhtiyacımız olan diğer sebzemiz olan brokolileri de küçük öbekler halinde ayırın. Yayvan bir kavurma tenceresine sıvıyağ katarak sebze şeritlerimizi kavurun. İçerisine göz kararı tuz eklemeyi unutmayın. Kavrulan havuç ve kabağa ek olarak brokoliyi de ekleyin. İyice kavrulan sebzelerimi soğumaya bırakın. Son olarak süzme yoğur ekleyip sebzeleri iyice karıştırın. İsteğinize bağlı olarak pul biber, nane gibi baharatlar ekleyebilirsiniz. Bir başka alternatif olarak pul biberli yağ yakıp, salatanın üzerine gezdirebilirsiniz. Afiyet olsun.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]
Daha Fazla Göster

Yemekrehberin.com

Yemekrehberin.com olarak sizlere parmaklarınızı ısırtacak enfes yemek tariflerini sitemizde paylaşmaktayız. Şimdiden afiyet olsun :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu